fbpx
 • Jsi ve vztahu, který už není to, co býval?
 • Jsi v novém vztahu a chceš zařídit, aby byl super i po letech?
 • Nechceš se smířit s tím, že vztahy jsou fajn jen první rok dva?
 • Jsi ochotný pracovat na tom, abys měl s partnerkou super vztah?

Pokud odpovídáš „ano“, tak určitě čti dál.

Z pera (klávesnice) Jakuba Červenky, kouče a mentora.

V Praze, 11.5. 2021

Zdravím tě, chlape!

Je mi sympatický, že patříš mezi typ mužů, kteří vnímají, že vztahy jsou i pro nás muže důležité a že se můžeme učit být lepšími partnery a tím pádem žít spokojenější a naplněnější život.

Tohle je něco, co většina chlapů neví, a tak pro ně platí tyhle smutné statistiky o vztazích, které říkají, že:

 • Zamilovanost opadá nejpozději do 2 let od začátku vztahu.
 • 48 % manželství v České republice se rozpadá.
 • Nadpoloviční většina vztahů si prošla partnerskou nevěrou.

Výsledkem toho, jak se ve vztazích chováme a nechováme, nejsou jen rozchody, rozvody a nevěry. Ale i „pouhé“ bolesti a trápení. Většina lidí ve vztazích není šťastná.

To není moc dobrý výsledek pro oblast, která je pro nás tak zásadně důležitá. Vztahy nám dávají chuť a sílu čelit výzvám života, ale taky pro nás mnohdy největší výzvy představují.

Představ si, jak jiný by byl tvůj život, kdybys věděl, že jste s partnerkou v pohodě? Že jste parťáci? Že se podporujete místo hádání? Že si rozumíte? Umíte dělat kompromisy?

 • O kolik snadněji by se ti chodilo do práce? 
 • O kolik snadněji bys řešil stresy, které ti život přináší?
 • O kolik víc by ses těšil domů, kdyby tam nebylo dusno, ale radost jako na začátku vztahu?

Chci ti hned tady na začátku říct, že je to možný...

... i po letech vztahu. Ale není to samo sebou, protože nám chybí vzory. (když se většina vztahů rozpadá nebo se v nich lidé cítí mizerně, není se čemu divit.)

Mám zkušenost stejnou, jako má asi většina lidí. Myslel jsem si o svém prvním vztahu jsem, že jsem hned napoprvé potkal svojí budoucí ženu...

... po 3 letech vášnivý lásky a masakrů jsem zjistil, že vztahy umí lámat srdce. Že bolí. Že umí přinést radost a lásku, ale také slzy a utrpení. Zažil jsem si pak další rozchody a shledání, opuštění i opouštění, až jsem dorostl do věku, kdy jsem začal hledat a stavět dlouhodobé vztahy. Vztahy, které chce člověk na celý život.

Ještě o něco později jsem zjistil, že existují radosti ve vztahu, které jsem do té doby neznal. Třeba když najdeš „tu pravou“. Někoho, s kým si umíš představit, že zestárneš a zešedivíš. Ženu, se kterou chceš sdílet všechno. Chceš, aby o tobě všechno věděla. Aby to byla hlavně ona, kdo je na tebe pyšný. Aby první slyšela o tvých úspěších a výhrách. Jakou radost ti způsobí, když se na tebe usměje. To, že víš, že v tebe věří...

A také jsem zjistil, jak divnou pachuť zanechá to prázdno, když se jednou ráno probudíš vedle té stejné ženy - jen o pár let později - a když zjistíš, že je ti to všechno jedno. Je ti jedno, co si myslí. Je ti jedno, jak se bude tvářit. Radši snad ať ani nic neříká, ať se nemusíte o ničem dohadovat. Jsi tak nějak otupělý a prázdný a ptáš se sám sebe:  „Jak se to stalo?“

Lásku vystřídala apatie.

To nejhorší? Nejhorší na tom je, že to je normální... Teda ono to normální vůbec není, je to strašná tragédie... ale když se na to téma bavíš s kamarády nebo kolegy v práci, zjistíš, že to tak mají skoro všichni. Láska jako trám na začátku, pár let normálního života, dětí, práce, hypotéky… a tradá, apatie a nezájem jsou na světě... mnohdy se partneři, kteří ze sebe ještě před pár lety nemohli dát ruce, dokonce i nesnáší a pohrdají sebou navzájem...

Přetoč 7 let. Žiju ve vztahu, ve kterém je stále víc přitažlivosti, lásky a porozumění. Partnerka je na mě pyšná. Hodně se spolu smějeme. Baví mě si s ní povídat (stejně jako na začátku). Baví mě s ní spát a pořád mě přitahuje. (Stejně jako na začátku, nebo vlastně ještě víc.) Máme sexuální život, který by nám záviděly i o polovinu mladší páry…

Srovnej mě před tím a teď: 2 různí chlapi. Jeden bez života, bez energie, vycuclej. Druhej je silnější, vitálnější, veselejší, byť je mu skoro 40.

Čím to je?

Pochopil jsem jednu věc - abysme žili v jiných vztazích, než žili a žijí naši rodiče, než žije většina lidí v naší společnosti (vzpomeň si - většina lidí ve vztazích je nešťastná), musíme začít dělat věci jinak než většina.

Tohle je důležitý, tak to řeknu ještě jednou:

Abys žil v jiném vztahu, než je normální,
(normální je být ve vztahu nešťastný)
musíš dělat věci jinak, než je normální.

A co jsou ty „nenormální“ věci?

Musíš se naučit komunikovat. Naslouchat. Hledat na partnerce a ve věcech, kterými procházíte, to dobré. Být trpělivý - s ní i se sebou. Musíš se naučit nesoudit.

Většinu těch věcí znáš, víš o nich, do nějaké míry jsi je někdy dělal. Ale nesoustředil ses na to. Nedělal jsi to vědomě.

Vlastně ti teď říkám, že mít spokojený vztah není až taková věda - když jste  s tvojí ženou začali spolu chodit, bylo to snadný. Skvělý sex, bavilo vás povídat si, chodit na rande... ale pak jste přestali, protože čas, protože děti, protože práce, protože únava...

Ale jestli chceš opravdu žít jinak, jestli chceš žít v partnerství, které časem sílí a je vám v něm oběma líp... je na čase aby ses přimněl chovat se zase tak jako na začátku.

Můžeš se o to snažit sám, nahodile zkoušet a hledat, jak znovu rozfoukat jiskřičku lásky... a nebo se můžeš nechat vést a jít cestou, která je založená na letech výzkumů a praxe tisíců párů po celém světě.

Díky tomu, jak jsem sám ve vztazích trpěl, jsem jim za posledních 5 let věnoval enormní množství energie...

... a poskládal jsem díky tomu jednoduchou metodu, kterou tě můžu provést během 30 dnů v kurzu:

Kurz si můžeš koupit za ohromujících 690 Kč, takže si troufnu říct, že si ho může dovolit opravdu každý, kdo jen trochu chce... 

... ale přestože je tak dostupný, obsahuje spoustu cenných rad a postřehů - vydestiloval jsem do něj několik let svojí osobní práce, knih, workshopů a setkání a práce s desítkami mužů, potažmo párů.

Skládá se ze 30 e-mailů, ve kterých projdeme několik základních oblastí:

 • Co tvoří pevné základy vztahu a jak je vybudovat, případně obnovit?
 • Jak udržovat ve vztahu přitažlivost a intimitu?
 • Co od tebe potřebuje žena především a jak jí to dopřát?
 • Jaký zásadní předpoklad mají trvalé a šťastné vztahy a jak ho vytvořit?

Jak kurz probíhá?

Kurz začne hned následující ráno potom, co si ho koupíš.

Každý den ti přijde e-mail s teorií, tématem na promyšlení a krátkým úkolem. Probíhá 30 dnů, takže dostaneš 30 e-mailů, což se může zdát jako hodně, ale jsem příznivcem malých kroků často. Takže každý úkol je na pár minut, ty nejdelší ti / vám (některé úkoly jsou párové) zaberou třeba 10 - 15 minut.

Během měsíce budeme mít i pár rekapitualčních dnů, abys měl čas všechno vstřebat, dohnat, co třeba nestihneš.

Je postavený tak, aby sis jeho prostřednictvím vybudoval nové pro-vztahové zvyky. Naučíš se více všímat určitých věcí, zaměřovat pozornost tak, abys byl lepší partner a abyste se s partnerkou cítili blízko.

Po 30 dnech kurzu určitě pocítíš změnu ty i partnerka. Pokud ne (a napíšeš mi, že jsi vše dodržoval) vrátím ti všechny peníze. Celých 690 Kč...

Důležité upozornění

Kurz není vhodný pro „chlapáky“ - pokud máš pocit, že něco cítit je pro sraby, tohle není kurz pro tebe. 

Důležitým předpokladem toho, aby ti kurz k nečemu byl, je ochota se ptát sám sebe na někdy i nepříjemné otázky a dávat si na ně upřímné odpovědi.

Je důležité, abys měl ochotu na vašem vztahu pracovat. Nekupuj si tenhle kurz jenom proto, že ti to řekla žena. Jestli sám necítíš touhu a ochotu na vašem vztahu pracovat, tenhle kurz ti bude k ničemu.

Jestli jsem tě neodradil, chceš zlepšit váš vztah a můžeš si dovolit zaplatit 690 Kč, těším se na tebe uvnitř!

Důležité upozornění č. 2

Zvýhodněná cena 690 Kč platí jen do dnešní půlnoci, po ní bude stát 990 Kč.