fbpx

Jakub Červenka

kouč, lektor a řečník

„Pomáhám mužům žít lepší život.
V partnerství i mimo něj.“
  • protože věřím, že ve skvělém vztahu může žít každý člověk;
  • protože věřím, že “vztahy“ se můžeme naučit;
  • protože věřím, že bez dobrých vztahů s okolím, s partnerkou a našimi nejbližšími je všechno ostatní nepodstatné.

Jakub Červenka

kouč, lektor a řečník

„Pomáhám mužům žít lepší život.
V partnerství i mimo něj.“
  • protože věřím, že ve skvělém vztahu může žít každý člověk;
  • protože věřím, že “vztahy“ se můžeme naučit;
  • protože věřím, že bez dobrých vztahů s okolím, s partnerkou a našimi nejbližšími je všechno ostatní nepodstatné.

Proč dělám, co dělám?

aneb moje cesta skrz bolest a utrpení dolů a porozumění zase zpátky nahoru a výš

Krátká odpověď je, protože mi to ve vztazích a intimitě strašně nešlo. Věnoval a věnuju tak spoustu času tomu, abych se opravil, uzdravil si svoje bolístky a naučil se být dobrým mužem, dobrým partnerem, dobrým otcem, dobrým člověkem. Udělal jsem asi všechny chyby, které se dají ve vztazích udělat. Měl jsem trable se sexem. Ublížil jsem ženám, o kterých jsem říkal, že je miluju a které milovaly mě.

Moje vztahová průprava začala už v dětství - naši fungovali jako rodiče pro nás, děti, ale jako partneři nefungovali vůbec. Aniž bych si to uvědomoval, vstřebával jsem spoustu lekcí, jak se „to“ ve vztazích dělá.

Nevěděl jsem to, ale postupně jsem všechny ty vzorce sám prožíval. Když jsem začal na gymplu randit, měl jsem pocit, že se vezmeme s mojí první láskou a všechno bude v pohodě. Že sice ostatní lidé mohou mít problémy, ale my to máme jinak. Naše láska je výjimečná. Protože se tak moc milujeme a to přece stačí, spousta knih a nejrůzněšjích učení hlásá, že

„Láska je nejsilnější energie ve vesmíru!“

Tak co! Jak bychom mohli něco nezvládnout!?!
A pak přišla manipulace, partnerka se mnou nechtěla spát, nevěra, moje snaha totálně ji ovládat,… a bylo hotovo.

V dalším vztahu jsem se snažil partnerku zachránit, to by přece udělal každý „hodný kluk“.

Láska je přece nejsilnější energie ve vesmíru, že jo, tak co! Její deprese a anorexie byly silnější.

Tak jsem se naučil radši moc do vztahu neinvestovat. A začalo moje tantrické, poly-amorní období. Schovával jsem svoje zraněné srdce jak to šlo, ve vztazích jsem byl pozorný k partnerkám, to ano, ale vlastně jen na povrchu. Ani jsem nevěděl, že se držím zpátky, bojím se vztahu odevzdat, že vlastně ve vztahu tak úplně nejsem, přestože jsem měl 2 - 3 vztahy zároveň. Z venku to pro někoho možná vypadalo jako splněný sen, něco, co jsem se snažil nalhávat i sobě, ale ve skutečnosti to bylo slzavé údolí. Tolik bolesti! To, že nefunguju ve vztazích dobře jsem velmi dobře maskoval - před okolím, i před sebou, ale teď, při pohledu zpátky vidím, že to byl masakr na všech stranách.

Skóre tohohle období? 3 zlomená srdce, 2 děti, které nežijí v úplné rodině, totální odpojení a zabarikádování mého srdce a pocitů.

Ale jeden velký přínos to mělo - začalo mi konečně docházet, že asi nedělám něco úplně dobře. A pak jsem potkal ženu, která mi pomohla se uzdravit. Zjistil jsem s ní, že vztah není nikdy „hotový“ - pokud totiž vztah funguje, je pro nás zrcadlem, ukazuje nám tak i věci, které na sobě nemáme rádi nebo nechceme vidět. Vnímám teď partnerský vztah jako nejlepší seberozvojový seminář na světě.

„Pokud se ti zdá, že se musíš změnit… tak se ti to nezdá.“

Takže se učím pořád. I v tomhle vztahu jsem udělal spoustu přešlapů. Učím se je ale zvládat lépe. Naučili jsme se opravdu komunikovat. Vyjadřovat si naše pocity a potřeby tak, abychom si neubližovali a podporovali se. Zjistili jsme, jak je důležité mít hranice, být zdravě sobečtí. A mohl bych pokračovat dál. Vnímám teď, že se mi splnil sen - mít partnerství, ve kterém s partnerkou rosteme, podporujeme se, milujeme se a je to děsně skvělý, i když se hádáme, nebo jsem protivnej a ona nesnesitelná.

A chci si splnit ještě další sen - že tím, jak žiju a žijeme, inspiruju ostatní muže k tomu, aby na sobě a svém vztahu pracovali a žili tak opravdu šťastný život. Věřím, že tohle je můj způsob, jak můžu zlepšit svět.

Chci ti být inspirací. Jestli se ti nedaří najít vztah, nebo za sebou máš výčet katastrof, tak nezoufej.  Pokud i někdo jako já zvládne mít hezký vztah, můžeš to zvládnout taky.

Stačí jen chtít. Zvednout rukavici, kterou nám život hází a poprat se s naším největším protivníkem - svojí nevědomostí a pohodlností. Říkám ti se 100% přesvědčením: „Můžeš žít v harmonickém vztahu, který tě úplně uspokojí na všech úrovních.“
Chceš? Jsi za to ochotný bojovat? Utkat se se svým drakem?
M Ů Ž E Š.
Je to jenom na tobě.

A pokud bys cítil, že nevíš, jak začít, >>podívej se sem<<, jak tě v tom můžu podpořit.

Odbornost

aneb proč si myslím, že můžu dělat, co dělám

Somatický kouč

- výcvik jsem ukončil v roce 2018
- ve firmách koučuji / vedu wokshopy od 2015

Compassionate leadership training

- mezinárodní výcvik „vědomého mužství“ od roku 2016
- komunikace, leadership, psychologie
-„mužská témata“: sexualita, práce, vztahy, děti, rozchody,...

Seberozvoj

- Radical Honesty, Brad Blanton
- 3 roky sebezkušenostní Gestalt terapie
- 1 rok rogeriánské sebezkušenostní terapie
- 2letý výcvik České školy klasické homeopatie, Mgr. Pavel Opelka
- 11 let kurzy jógy, tantry a meditací (6 let jsem kurzy vedl)