fbpx

Proč byste si neměli dávat novoroční předsevzetí

82% novoročních předsevzetí začátkem února selže! – STANOVTE SI RADĚJI CÍLE

Pro spoustu lidí je Nový rok něčím víc než důvodem k oslavám nebo pořízení si nového diáře. Dost lidí ho vnímá jako určitý milník a tudíž i jasně označenou možnost nového začátku – a proto ho také využíváme jako impulz k novým plánům, rozhodnutím a předsevzetím. Někteří lidé se rozhodnou dělat něco pro své zdraví, jiní si plánují posun v práci nebo podnikání. A přestože to většinou myslí vážně a upřímně, v 90% případů všech předsevzetí lidé selžou a na nový začátek nebo životní změnu úplně zapomenou.

Proč?

Pokud chcete ve svém životě něco změnit, pokud chcete žít líp, proč je tolik těžké udržet pozornost  a jít za tím cílem? Novoroční předsevzetí obvykle děláme jednou do roka 🙂 ale to, jak je uskutečňujeme a nebo ne, říká mnohé o způsobu, jakým si stanovujeme cíle.

Novoroční předsevzetí vs cíl

Proč si dáváte předsevzetí? Kolik jste jich už udělali a koli z nich jste skutečně dotáhli do konce? Důvod, proč se vám nedaří, může být v tom, že fungujete jako většina lidí – neznáte metodu, jak si cíle stanovovat a pak je krok za krokem proměňovat v realitu. Nikdo vás nenaučil, jak si cíle dávat. Statisticky ani neměl kdo – pokud 90% lidí selhává, znamená to, že 9 z 10ti lidí ve vašem okolí tuhle dovednost také nemají.  Dobře stanovené cíle, podpořené akčním plánem, jsou klíčem k vytvoření si života, po kterém toužíte. A tajemstvím správného nastavení cíle je odpověď na otázku Proč? Proč chcete to, co chcete? Najděte skutečný význam a smysl za vaším přáním.

Pokud si dokážete jasně odpovědět, pak naleznete zdroj motivace k uskutečnění svého plánu i v situaci, kdy “jde do tuhého”. Jaké předsevzetí máte na svém seznamu vy? Ať chcete růst kariérně nebo dělat něco pro své zdraví, bude to pro vás obtížné, pokud si nestanovíte opravdu přitažlivý cíl.

Proč novoroční předsevzetí selhávají

Jedním z důvodů, proč novoroční předsevzetí selhávají je fakt, že ve skutečnosti nehledáme skutečnou změnu, ale nové zážitky, nebo protože nejsme pro daný cíl opravdu rozhodnutí, ve skutečnosti danou věc nechceme. Je snadné si říct, že chcete lepší partnerský život, nebo žít zdravě(ji), ale co jste pro to ochotní skutečně udělat? Co přesně to znamená? Jak poznáte, že se k tomu cíli blížíte, nebo že se od něj vzdalujete? Znamená to chodit víc na rande, nebo prohloubit intimitu a důvěru mezi vámi? Chcete přestat jíst bůček nebo uběhnout maraton? Už jen na těchto příkladech vidíte, kde je často chyba. Pokud si nestanovíte jasně, co chcete a za čím jdete, ani si nemůžete připravit konkrétní kroky, co proto udělat… v podstatě pak jen házíte kameny do tmy a čekáte, jestli se náhodou netrefíte do nějakého terče, který tam možná je a možná není.

Často si dáváme předsevzetí, “protože se to tak dělá”, ale kolik z nás opravdu promýšlí? Jak moc jste promysleli, co vaše předsevzetí bude znamenat pro váš život? Jaké oblasti to ovlivní? Co se budete muset naučit, čeho se vzdát? Jaké zvyklosti vám v tom brání, které vám pomohou? Jak vaše rozhodnutí ovlivní okolí? A protože si tyhle otázky většinou nepokládáme, nemáme na ně odpověď, nejsme pak připravení na situace, kde se s nimi musíme konfrontovat a proto je odsouváme dále a dále, protože nám působí nepohodlí. Nezřídka se stává, že se cítíme špatně, protože se neposouváme a tak se “zvrhneme” k ještě horšímu způsobu chování.

Jak zrealizovat vaše novoroční předsevzetí:

1. Zanalyzujte si (nemilosrdně), kde jste a co potřebujete udělat

Mějte na paměti, že pokud chcete dosáhnout jiných výsledků, musíte zvolit jiné metody. Pokud budete dělat všechno stejně jako doposud, budete příští rok na úplně stejném místě. Budete tedy muset podstoupit určité změny. To je nevyhnutelné.

2. Napište si, co chcete

Jednoznačně, konkrétně a na papír. Ne do počítače nebo telefonu, ale na papír, který budete mít často na očích. Na lednici, na nástěnce, v autě nebo na monitrou. Bude vám připomínat, co máte dělat. Jednoznačnost je důležitá, abyste věděli, jestli se k cíli přibližujete nebo ne.

3. Vězte „PROČ?“

Pokud neumíte jasně, silně, emotivně odpovědět na tuhle otázku, nedělejte to. Pokud danou změnu nechcete, pokud po ní netoužíte, nehoříte pro ní, nemá to smysl. Cokoliv vás pak odvede. Hledejte své proto. Bez něj nemáte šanci překonat překážky. Jestli vám teď přijdu dogmatický nebo tvrdý, uvědomte si, že 90% lidí selhává. Tohle je ten důvod. Bez silné motivace to nejde.

4. Podívejte se ZDARMA na webinář „Jak na změny“

Natočil jsem krátký webinář (cca 50 minut), během kterých se dozvíte, co všechno můžete udělat proto, abyste se skutečně hnuli z místa, abyste svou změnu skutečně uskutečnili.

Přihlásit se na webinář můžete >>tudy<<.

Stáhni si zdarma praktického průvodce, který ti ukáže první kroky k tomu, jak se zlepšit jako milenec:

  • ANO, opravdu se to dá natrénovat!!!
  • ANO, opravdu se dobrým milencem může stát každý!!!
Stažením ebooku souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Vše o ochraně osobních údajů a jak s nimi nakládáme, najdeš zde>>.
Komentáře

Přidat komentář