fbpx

Jak být šťastný?

Žijeme ve světě, kde je potřeba vítězit a drát se. Stavět mrakodrapy, jít do války a neplakat. Být tvrďákem nebo tvrďačkou a všechno přežít a zvládnout. Ale co když náš naturel takový není? Co když nejsme předurčeni být tvďáky a tvrďačkami? Co když díky tomu pomíjíme rozměr života, který přináší blaženost na rozdíl od věčného soupeření?

Sedím tu a přemýšlím si, kam se naše životy odvíjí. Koukám na detektivku o uprchlících a vraždách a přemítám, čím se dopujeme. Náš život je občas tak trochu šedivý, takže nějaké to „vzrůšo“ se může hodit. Spolkni pilulku, kopni tam jeden drink a jedem. Pusť si trochu porna, a hlavně se z toho nepo… 

Zní to jako z americkýho bijáku, ale taky si někdy pouštíš v hlavě tyhle dobrodružný představy, jak jsi zachránil svět? A přitom jsi ještě nezachránil ani ten svůj…

Co však tento svět potřebuje a co potřebuješ ty, je trocha lásky. Ale ne od druhých, ale prvně od sebe. Co bys dělal, kdybys ke svému životu přistupoval s láskou a respektem? Pustil by sis v televizi stejně detektivku a ráno šel do fabriky k pásu? Nebo bys raději šel přírodou za ruku s někým koho máš rád? Vzrušení vs. nuda. Láska a plynutí vs. drsné dobrodružství. Co vítězí u Tebe? Co když můžeš mít takový příjemně třeskavý mix všeho? 

Jaký je rozdíl mezi šedí a opojným vzrušením z falešné pilulky zvané detektivka, drogami, alkoholovým opojením a swingers party a mezi skutečnými prožitky, vášní, a hlubokými extatickými pocity?

Je to láska. 

Cestou lásky přijde do Tvého života více spokojenosti a blaženosti. Takový ten pocit do morku kostí, že jsi spokojený tak, jak jsi a se vším, co je. Že je vše v pořádku a je Ti dobře. A když se miluješ s partnerkou, tak zažíváš neuvěřitelnou krásu.

Ale jak to k sobě ještě více pozvat? Jak oddělit šeď a přesto chodit do své práce a pozvat blaženost, smyslnost a totální spojenost do svého života?

Dám Ti kratičký návod (pár možností z mnoha) a zkus jej sám rozvíjet dál a zkoumat, protože v tom je jádro pudla.

Zkoumej svůj svět 

Ano zkus poznávat, pochopit a vědět víc o sobě. Gnothi seauton (poznej sám sebe), říkali již staří Řekové a něco na tom je. Ponoř se do hlubin svojí duše. Medituj nebo si najdi jinou cestu uvolnění mysli – ať už je to bojové umění, psychoterapie, tanec, samaritánství nebo hluboká duševní tvorba. A sleduj jak se Tvůj život proměňuje…

Cestuj

Poznávej svět venku. Osahávej ho. Snaž se jej pozorovat a pochopit pravidla. Užívej si jej. Vdechuj jej plnými doušky. Poznáš jiné rozměry a možná za leccos ve svém životě začneš být až neskutečně vděčný… (třeba i za to, že spíš každou noc v posteli, že se máš do čeho obléci a co jíst…) a některé věci Tě zcela přestanou trápit (třeba,  že nemáš nové auto nebo bydlíš „jenom“ v podnájmu).

Buď s lidmi, ale uměj být i sám, nauč se soucitu

Zkoumej sebe vs ostatní. Nemyslím, tak aby ses kriticky porovnával, ale aby ses snažil propojovat svoje dary s dary druhých. Objevovat nové věci společně. Jiné úhly pohledu. Uměj také být sám. Zalez si potichu do jeskyně a buď v tichu a hloubce své mysli a jen seď a dýchej. Zhluboka. Vnímej své tělo a co se děje v něm. Je jedno jak to uděláš, ale pokoušej se ponořovat pravidelně do pocitů svého těla. Pojmenovávej co cítíš. Naučit se mít soucit. Soucit s příběhy a bolestmi druhých. Poznávej v nich sám svoje utrpení a trápení a se slzami v očích přej ostatním to dobré.

Propojuj co nejvíce svých smyslů

A to tak, aby z toho vznikl klidně celý koncert. Dovol své partnerce, ať Ti zaváže oči a postupně Tě dráždí různými vůněmi a Ty hádej, co je to. A dál ať jemně a pomaloučku pokračuje s lahodnými pokrmy (ochutnávej třeba rozdíl mezi banánem a sušenkou, nebo kombinace chutí, experimentujte). Pusťte si příjemnou hudbu a probouzejte svoje smysly. Budou se ostřit a možná též poznáš něco o sobě.

Cvič energetická cvičení a medituj

Dnes je spousta možností, jak meditovat a energetizovat svoje tělo. Spousta z nich je dostupných i na youtoube i kdekoliv jinde. Taichi, čchi-kung, tantra jóga, jin jóga, práce s léčivými energiemi, oshovy meditace (které jsou dynamické a příznivé právě pro začátečníky) nebo rovnou vipassana (pobyty na speciálních retreatech, kde celé dny sedíte v tichu a meditaci a jen pozorujete své tělo a dech).

Odpouštěj a miluj (i sobě/sebe)

Možná když začneš více zkoumat a více se rozhlížet, tak tě život sám překvapí a v jednu chvíli možná už nebudeš takovým tvrďákem, ale staneš se více soucitným k sobě i druhým.

Jdi svou cestou

Tvoje cesta může být pestrá. Tvůj život je jen Tvůj. Nikdy nevíš, kdy bude Tvůj poslední den.  A proto si hraj a zkoumej. A nezapomeň milovat naplno. Žij.

Do určité míry se všeho shora uvedeného s Jakubem dotýkáme v našem kurzu. Jestli s Tebou rezonuje článek, možná bude i kurz. Víc o něm najdeš tady>>.Nabízíme ho teď se slevou, tak pospěš.

Styděla jsem se, že miluji sex. U žen se to „údajně“ nenosí. Až po letech jsem si dokázala přiznat, že je to oblast, kde ráda sdílím a ráda otvírám lidem prostor pro nové poznání a zkoumání. Jsem normální žena. Když miluji, tak naplno. Tak jako Ty jsem zažila vrcholy i pády, a to jak sexuální, tak vztahové. Život je podle mne nutné žít a objevovat všechny jeho krásy. Zkoumání života, sexuality a vztahů se věnuji již více než 10 let.

Stáhni si zdarma praktického průvodce, který ti ukáže první kroky k tomu, jak se zlepšit jako milenec:

  • ANO, opravdu se to dá natrénovat!!!
  • ANO, opravdu se dobrým milencem může stát každý!!!
Stažením ebooku souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Vše o ochraně osobních údajů a jak s nimi nakládáme, najdeš zde>>.
Komentáře

Přidat komentář