Bez ejakulace?

Život bez ejakulace není výsadou mnichů nebo tantrických mistrů žijících v ústraní a zdaleka neznamená celibát. Život moderního muže je plný výzev a stresů a tzv. suchý orgasmus je technika, jejíž praktikování nám nejen dodává sílu a odolnost, ale má i spoustu dalších přínosů, které bys možná ani nečekal. V tomhle článku se na ně podíváme.

Je pravda, že je podstatně snazší neejakulovat, když je člověk sexuálně zdrženlivý, ale tahle cesta není určitě pro každého a není to vůbec potřeba. Naopak, muži, kteří se naučí svou ejakulaci ovládat, ji mohou ovládat a být zároveň sexuálně aktivní. Nejen to, navíc jsou schopní milovat se klidně i několik hodin v kuse a zažívat tak stavy, které při „bězném“ sexu nejsou dostupné.

Než se pustíme do vlastních konkrétních přínosů, podívejme se, proč tomu tak je.

Proč je neejakulace dobrá?

Čistě fyziologicky, každý organismus je naprogramovaný na to, aby se rozmnožoval, aby předal své geny dalším generacím a tak zachoval svůj rod, svůj otisk na světě. Je to jeden z primárních pudů. Ale, má svou cenu. Každý, kdo má děti, ti potvrdí, že pro děti chceme to nejlepší. Je to danost, kterou využívají obratně obchodníci, protože ví, že na dětech šetříme zpravidla nejméně. A tenhle postoj se aplikuje ještě před vlastním početím: tělo dá do každé ejakulace to nejlepší a nejcenější z nás. Je to logické. Pokud je jedním z hlavních biologických cílů organismu se rozmnožit, tak se bude logicky snažit maximalizovat šanci na přežití potomků. A to zajistí tak, že se jim bude snažit dát nejlepší podmínky do začátku života, tzn dát jim co nejvíce energie, co nejvíce informací, co nejvíce podpory. To znamená co nejlepší biologický materiál, který má v danou chvíli k dispozici.

To je samozřejmě šlechetné a pokud se opravdu chceme rozmnožovat, je to to nejlepší, co můžeme udělat. Ale co když tohle není cílem našeho milostného spojení? Co když se milujeme, protože je nám to příjemné? Protože se chceme partnerky zmocnit, užít si vášně, projevit si lásku a touhu? Pořád je tak logické vydat ze sebe to nejlepší? A už slyším argument:

„Ejakulovat je normální. Sex bez ejakulace nejde.“

A to je právě ten základní omyl. Ejakulace a orgasmus jsou dva naprosto odlišné jevy, které jsme se ale naučili spojovat tak důkladně, že nás už ani nenapadne, že by to mohlo být jinak. Ale biologická podmínka to není. Můžeš se naučit zažívat libovolný počet orgasmů bez toho, aniž bys ejakuloval.

Pozoruj, co se v tobě děje před ejakulací a po ní: jsi vzrušený, partnerka je bohyně, nádherná bytost, nic není lepšího. A potom, co ejakuluješ? Hm, a co teď? Spát? Nebo si pustím film? Partnerka tě už tolik nezajímá, nepřitahuje. Možná to není tak dramatické, ale nějaká změna tam je. Možná jsi jen „přijemně“ unavený, „příjemně“ ospalý, „příjemně“ otupělý, „příjemně“ prázdný. A jestli je ti to opravdu tak příjemné, tak prima. Tyhle „příjemné“ stavy jsou ale podle mudrců různých směrů projevem těla, které je vyčerpané. Není to úplně nepodobné sportovnímu výkonu. A nic proti tomu, ale jde to i jinak.

Takže pokud by tě zajímalo, jak končit milování plný síly, lásky k partnerce, nadšený a nabitý, může být zajímavé začít experimentovat s neejakulací.

Přínosy neejakulace?

Prvním rozdílem je to, jak ti naroste energie a sebedůvěra. Pokud se naučíš neejakulovat, velmi pravděpodobně budeš schopný uspokojit partnerku tak dobře jako málokdo. Ať si kdo chce co chce říká, ale podle mě je v každém chlapovi kus samce, který se cítí dobře, pokud svoji samičku slyší sténat, vidí jí svíjet se ve vlnách rozkoše.. a pokud je jí to schopný způsobit on sám, je to maximální doping pro sebedůvěru.

Tím, že přestaneš energií plítvat, budeš jí mít více. A můžeš ji používat ke zvýšení své výkonosti v různých oblastech svého života. Můžeš zlepšit své sportovní výkony, zrychlit regeneraci a zkrátit potřebu spánku, lépe se soustředit, polepšit si paměť. Těch pozitiv je opravdu celá řada a vyplývají jen z jediného – z více energie. Jen srovnej, jak jsi schopný kontrolovat podráždění, když si nemocný, nevyspalý,… (prostě máš málo energie). Je to horší, těžší. A ejakulace tě, jak jsme si ukázali výše, stojí energii.

Sám mám zkušenost z obou stran barikády. O neejakulaci jsem se dozvěděl poprvé někdy kolem svých 21 let, když jsem začal chodit na tantru. Z většími či menšími úspěchy jsem ji začal praktikovat, až jsem se dostal do bodu, kdy jsem neejakuloval v podstatě vůbec. A potom jsem zase začal, protože jsme chtěli dítě. A všechny ty věci, o kterých tady píšu v pozitivnu, jsem zažíval obráceně. Byl jsem podrážděnější, hůře jsem se soustředil, býval jsem více unavený, cítil jsem, že jsem hádavější s partnerkou… „Normálně“ to nevnímáme, protože je to náš standart, ale jak poznáš ten rozdíl, je to opravdu nebe a dudy.

Největší argument, který slýchávám od klientů nebo mužů, se kterými se jen potkávám je

„Stříkat mě baví. Je to ta nejlepší věc.“

A na to říkám, že není. Pokud zažiješ párkrát sex bez ejakulace, budeš vnímat sílu, kterou jsi schopný partnerku pronikat… tak to je úplně jinde, než čeho jsi schopný, pokud ejakuluješ. Penis není tak pevný, není tak nabitý. Nemusíme tady zabíhat do metafyzických vysvětlení. Vyzkoušej to sám a uvidíš. Ale vyzkoušet neznamená se jednou pomilovat a „nestříkat“. To je jen polovina umění ovládání ejakulace. Druhá a možná obtížnější část je pracovat se sexuální energií a cirkulovat ji v těle a dále ji využívat. Pokud tohle neuděláš, akorat si zaděláváš na syndrom, kterému se odborně říká „modré koule“. 🙂

Moje domněnka je, že nejhlasitější odpůrci neejakulace patří přesně do téhle skupiny „modrých“. Neví přesně, o co jde, nezažili ty obrovské benefity, naopak jen zažili zklamání a bolest a tak jejich logický závěr je, že „je to blbost“. Pokud tě neejakulace láká, ale nevíš, jak ji praktikovat technicky správně, aby sis nepůsobil komplikace, podívej se na trénink nabušený informacemi a technikami jen na tohle téma.

Poslední z mnoha benefitů, který chci pojmenovat, je hlubší změna, která se v tobě odehraje. Začneš prožívat sexualitu a vztah jinak. Pokud budeš neejakulaci praktikovat delší dobu, můžete se s partnerkou dostávat do neuvěřitelných hloubek lásky, intimity, vášně, ale i mystických prožitků svobody, jednoty se vším… A ze sexuality se tak stane nástroj poznávání a růstu, nejen příjemná kratochvíle.

Doufám, že článek minimálně podnítil tvoji zvědavost. Budu rád za nějaké komentáře nebo případně otázky.

Nová kniha pro každého muže

  • Zlepši svou sebekontrolu a výdrž
  • Posil svou sebedůvěru
  • Spoléhej se sám na sebe, ne na pilulky a mastičky
Komentáře

Přidat komentář