3 tipy, jak okamžitě zlepšit sexuální život

3 tipy, jak okamžitě zlepšit sexuální život

Kdo by nechtěl lepší sexuální život, že? 🙂 Dal jsem dohromady pár praktických rad, které můžeš začít používat hned.

Zejména my muži si představujeme, že lepší sexuální život zajistí tvrdší penis a poněkud svolnější partnerka. I o tom, jak dosáhnout prvého, jsem udělal celý videokurz. A o tom druhém chci něco napsat teď. Ale pozor – chci psát o tom, co můžeme dělat jinak my muži, ne o tom, co by měly dělat ženy, případně jak je k něčemu zmanipulovat nebo ukecat.

Předehra neznamená jen 5 minut před penetrací

Tahle moudrost není o tom, že předehra má trvat minimálně 20 minut a déle. Je o tom, že předehra znamená mnohem více než hlazení, svlékání a svádění. Předehra je totiž všechno, a tím myslím úplně všechno před tím, než k „tomu“ dojde. K předehře patří to, jestli jsi k ženě galantní, jestli se s tebou cítí v bezpečí, jestli má pocit, že se ti může otevřít, jestli ustojíš její zlost, její slzy. Jestli jí umíš rozesmát a utěšit. Tohle je podhoubí, báze, ze kterého vyrůstá všechno ostatní a tím pádem i to, jak dobrý a jak častý bude sex.

Pokud narážíš na to, že s tebou žena / přítelkyně nespí tak často, jak bys chtěl, ptej se sám sebe, jestli můžeš odpovědět „ano“ na otázky z předchozího odstavce. Pokud ne, možná tvoje partnerka není frigidní… možná se jen necítí milovaná. Chápu, že je to někdy náročné být po celém dnu v práci okouzlující a šarmantní, ale právě proto jsou vztahy tak těžká disciplína. Na obou jeho stranách existuje celá řada více či méně uspokojovaných potřeb a očekávání. Hledat jejich průsečíky vyžaduje umění. A jako všude i tady platí, že praxe dělá mistra. A skvělým prvním krokem je upřímná komunikace. Se zájmem zjišťovat touhy a potřeby partnera / partnerky a pak je naplňovat. Což nás přivádí k druhé poučce:

Největší štěstí mé je štěstí partnerky

Jde jenom o jiné pojmenování, jiný úhel pohledu a úplně se změní význam a dopad celého sdělení. Kolikrát už v životě jsi slyšel, že jsi sobec a myslíš jen na sebe? Jaká je pak tvoje motivace dělat něco jinak? Ale co když se místo soustředění se na nespravedlivé osočení zaměříš na to, že může být zajímavá výzva udělat partnerku co nejšťastnější?

Zkus to. Sexuální část tantry (ano, čteš správně, tantra není jen o sexu – opak je totiž pravdou – tantrické texty jsou o sexualitě asi jen ze 20%, zbytek jsou filozofické a duchovní texty) učí přesně toto – zapomeň na své uspokojení jako primární cíl. Soustřeď se na ženu, sleduj, jak prožívá (sexualitu) celým tělem, celou bytostí a uč se od ní. Raduj se z její radosti, z její rozkoše, z její lásky.

Kromě rozvoje vnímavosti k partnerce a otevření tvého srdce to má i velmi praktický dopad – totiž pokud se ti podaří zapojit do milování celé tvé tělo, celé ho prožívat, získáš tím daleko více kapacity, která bude schopná pojmout daleko více vzrušení a uspokojení.

Cesta je cíl

Tahle okřídlená a zprofanovaná věta je dalším důsledkem nezaměřování se výlučně na své (co nejrychlejší) uspokojení. Sex se tak může stát opravdovým milováním, setkáním dvou milenců, kteří se jeden druhému odevzdávají, jeden druhého objevují, aby ho mohli lépe, či ještě více milovat.

Při takovém postoji nemá žádné místo výkon, při takovém postoji nelze selhat. A ani nelze mluvit o rutině. Každé milování má tak potenciál být unikátním setkáním a oslavou života a lásky. Mluvím schválně květnatě a používám „velká“ slova – i to je volba. Můžu mluvit střídmě nebo vzletně, barvitě. Stejně tak se můžeš milovat pokaždé stejným způsobem, což tebe ani partnerku po několika letech možná už nebude úplně stejně uspokojovat. A nebo se můžeš rozhodnout být romantik, svůdník, milovník, objevovatel krás své milé. To je také volba. A je jenom tvoje. Každý muž má schopnost být takovým milencem, jakým si představuje. Jen je potřeba k tomu cíli jít a usilovat o něj.

Nová kniha pro každého muže

  • Zlepši svou sebekontrolu a výdrž
  • Posil svou sebedůvěru
  • Spoléhej se sám na sebe, ne na pilulky a mastičky
Komentáře

Přidat komentář