fbpx

Jak změnit svůj život k lepšímu

Každý z nás má pravděpodobně hromadu věcí, které bychom na sobě chtěli změnit.

Ať už je to nadváha, závislost různých druhů, od jídla, čokolády, cigaret, přes finanční zlozvyky, nesoustředěnost, nepořádnost, nejsme tak fit, jak bychom si přáli, jsme neustále zaměstnaní, takže nemáme čas na rodinu a přátele, ale přesto neustále bojujeme s financemi,… abych jmenoval jen pár “velkých” problémů, se kterými se často potýkáme.

Bez ohledu na to, že víme, co chceme a co nechceme, zdá se, že změnit se je skoro nemožné, přestože se tolik snažíme, tolik a tolik pokusů už nevyšlo. Spousta autorů a učitelů se shoduje, že životní změna není nutně o vůli a energii, které do ní investujeme, ale spíše o hledání efektivní či ideálně nejefektivnější strategie změny.

V tomhle článku se podíváme na jednu takovou metodu, přístup, který umožňuje lidem po celém světě měnit své životy k lepšímu.

Změnit na sobě 10 věcí najednou je neefektivní, ne-li nemožné. Většina lidí ve svých změnách (a tím pádem vlastně i životech) selhává právě proto, že ve chvíli, kdy se namotivují a rozhodnou se žít zdravěji, žít pozitivněji, jinak, prostě žít líp, snaží se ve svém životě změnit úplně všechno nejpozději ihned.

Proto, to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je vybrat si jednu věc, jednu změnu. Ne 2 podobné, ne 3 blízké. 1 věc. 1 změnu. Je jedno, co si vyberete ze svého seznamu, k ostatním se dostanete později. Také je důležité si vybírat moudře s ohledem na následující požadavky:

Vyberte si nějakou změnu, na kterou máte největší chuť, na kterou se nejvíce těšíte, která vás nejvíce přitahuje. Ale zároveň by mělo být možné ji zvládnout.

Existují jen 2 nutné podmínky:

  1. Musíte si vybrat pouze jednu věc a na tu se soustředit
  2. Můžete se té změně věnovat maximálně 5 minut denně. To je maximum, více se té změně, nebo práci na ní, věnovat nesmíte. Minimální limit neexistuje, ale je důležité každý den začít.

A pak pro vás mám doporučení, která vám umožní, aby se změny ve vašem životě děly kontinuálně:

  • Vyberte si nějakou pozitivní změnu (nový zvyk, který si chcete osvojit), místo zkoncování s nějakým zlozvykem. Ke zlo-zvykům se dostaneme později, ale je obecně náročnější zlomit zlozvyk než vybudovat nový, pozitivní.
  • Zvolte si změnu, kterou si užijete. A tohle je důležité, obzvlášť teď, když se učíme způsobu budování zvyků. Spousta lidí se snaží změnit něco protože by měli. Ale pak to nedotáhnou, protože se na to netěší. Když chcete třeba začít jíst zdravěji, dejte si čas a naplánujte si jedno jídlo denně, (klidně i svačinu) které bude zdravé, ale bude vám opravdu chutnat, nebude jen nízkokalorické.
  • Vyberte si na začátek něco lehkého. Ať už je vaše změna cokoliv, pokud si k ní budete muset nakoupit spoustu věcí, jezdit za ní, byť jen 10 minut, je to moc velký krok. Pokud si vyberete změnu, kterou můžete dělat doma nebo v práci v určitou chvíli každý den, je daleko pravděpodobnější, že ji skutečně provedete. Jestli je to něco, co nemůžete udělat teď nebo během následujících 10 minut, pravděpodobně to není dost lehké.

Takže shrnutí: vyberte si jednu věc. Dnes. A nebojte, není to něco, co musíte dělat celý život, ale poslouží vám to jako nástroj, jehož prostřednictvím se budete učit o metodě změny. Jakmile se naučíte základním principům, můžete ve svém životě změnit cokoliv.

Stáhni si zdarma praktického průvodce, který ti ukáže první kroky k tomu, jak se zlepšit jako milenec:

  • ANO, opravdu se to dá natrénovat!!!
  • ANO, opravdu se dobrým milencem může stát každý!!!
Stažením ebooku souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Vše o ochraně osobních údajů a jak s nimi nakládáme, najdeš zde>>.
Komentáře

Přidat komentář