fbpx

Otevřené srdce = extatický sex?

Srdce je dnes taková nepopulární věc. Moc se o něm nemluví nebo se nám o něm mluvit tak nějak nechce (protože je to příliš intimní, příliš hluboké, někdy příliš bolestivé). Je bez debat, že srdce jako orgán potřebujeme. Víš ale na co všechno ještě má vliv? Možná ti už někdo někdy řekl „rozhoduj se srdcem“ a nebo „dej do toho srdce“, apod. Tak nějak si asi srdce představuješ jako sídlo emocí a citů. Domov lásky. Srdce tedy potřebujeme pro lásku. S tím se asi umíš ztotožnit. Potřebujeme jej však pro sex? Když odhlédneme od biologické nutnosti srdce mít, abychom mohli mít sex fyzicky, pak lze na srdce při sexu pohlížet ještě z úplně jiné roviny. Z roviny, která totálně změní kvalitu tvých sexuálních prožitků. A to když si při sexu dovolíš srdce otevřít, cítit ho a cítit srdce toho druhého (ať už je to tvoje dlouhodobá partnerka / milenka nebo jsi propadl kouzlu okamžiku). Často totiž naše sexuální prožívání redukujeme na tvz. pudovou sexualitu prožívanou pouze v pohlaví. A to je škoda. Když se totiž s partnerkou / milenkou propojíš v milostném aktu i v oblasti srdce, zažiješ možná cosi magického…

Většina z nás chce zažívat fantastický, úžasný, nádherný, extatický, transcendentální a vášnivý sex. Ideálně pokaždé s mnohonásobnými orgasmy. Toužíme prožívat ty pocity hlubokého propojení a intimity a až existenciálního pocitu uspokojení, který protkne každou naši buňku, kdy si řekneš WOW, to mělo grády. Chtělo by se ti křičet „jsem král džungle, co ji uspokojil tak, že už bude chtít jenom mě a nikdo jiný už jí to lépe neudělá“. Ale ne vždy se ti to tak daří, ne vždy se cítíš po TOM tak skvěle, že? To všechno chceš, ale na druhou stranu a tak nějak ve skrytu duše si možná přece jenom říkáš, no ale hlavně se do ní nesmím zamilovat (nebo ona do mne), musím se chránit, aby to nebolelo a neskončil jsem jako posledně. Anebo se klidně i zamiluješ, ale přece jenom si necháváš určitý odstup. Někdy prostě cítíme, že jen tak otevřít srdce, a to bez očekávání, slibů či příslibů, bez budoucnosti a minulosti, ale jen tak v hluboké přítomnosti, v tom tady a teď, není tak úplně jednoduché…

Proč srdce uzavíráme

Je to totiž častěji snazší žít se zavřeným srdcem. Asi to znáš. Člověk se necítí tak zranitelný. Srdeční záležitosti totiž často bolí. Ne všechny emoce jsou pro nás pohodlné. Lecčím sis už prošel. A tak je někdy bezpečnější uchýlit se k vytvoření bariéry, která tě ochrání. Dělám to občas také. A pak asi chceš být ten správný chlapák a nenechat se jen tak rozbrečet. Srdce také zavíráš, když se bojíš intimity, jsi defensivní, nebo nechceš něco jen tak pustit, a raději bys to měl více pod kontrolou, aby to nenabralo nechtěné intenzity. A tak své srdce uzavíráš.. před ostatními, ale i před sebou… 

Když cítíš, že stále potřebuješ ještě něco navíc

Ale proč bys tedy vlastně měl mít sex s otevřeným srdcem? K hlubokým a transcendentálním prožitkům je zapotřebí, aby energie mezi vámi náležitě proudila. K té největší extázi se potřebuješ totálně uvolnit a nikde své tělo nesvírat (fyzicky ani energeticky). Když dojde k volnému proudění energií, pak můžeš zažít sex, kdy milenci mají jeden orgasmus za druhým a cítí silný proud energie, který prochází celým tělem, proudí dál přes hlavu a vaše těla vibrují. A dokud si neřeknete dost, tak tělo nabírá další a další energii, proudí jím jedna vlna extáze za druhou a můžeš dosahovat mnoha hluboce uspokojujících orgasmů, aniž bys měl pocit vyčerpání nebo nutnosti přestat. Neumím ten pocit ani popsat, je to jako být napojený v proudu zahlcující extáze, ze kterého se můžeš vypojit jen svým vlastním vědomým rozhodnutím.  Ale pokud se kontroluješ, pokud cokoliv v sobě zavíráš (ať už kvůli strachu ze zranění, ze zamilování, že se to takto nesluší), nebo pokud „jenom“ nejsi ve své totalitě a pravdivosti, pak se nic z toho nemusí odehrát. Sexualita proběhne jenom pudově, tedy v pohlaví (takže nedojde k proudění energie dále do zbytku těla a tedy ani do srdce), bude to rychlé, sice nějak uspokojivé, ale pak natáhneš kalhoty a rychle půjdeš dál. Řekneš si třeba: „jo, ta měla super kozy nebo krásný zadek…“, a to bude tak všechno. A pak najednou zjistíš, že se po sexu cítíš možná tak nějak prázdný nebo ne zcela uspokojený a jako bys potřeboval ještě něco navíc. A nakonec nepomáhá ani to, pokud máš žen více, nebo když se snažíš zažívat extrémy. Chvíli je to fajn, ale potom vše začne tak nějak splývat. 

Co ti může dát sex s otevřeným srdcem?

Především úplně jinou úroveň uspokojení ze sexu. S otevřeným srdcem to bude takové to uspokojení, které jen tak nevyprchá. Nic tě pak nenutí se hnát za dalšími zážitky, ale prožiješ maximum z toho, co je tady a teď, a prožíváš pocity hluboké radosti a štěstí. Ale jak to vypadá, když máš otevřené srdce? Předně jsi ve své pravdivosti a upřímnosti. Jsi sám sebou. Neschováváš se. Nebojíš se. Jdeš do všeho naplno a totálně, celou svou bytostí (a to nemusí znamenat, že ženě slibuješ lásku na věčnost, ale pouze svoji totálnost v tomto konkrétním okamžiku).  Důraz je na dávání a přijímání. Otevřenost. Radikální upřímnost (sám k sobě i druhému). Vytváří se mezi vámi hloubka a intimita (ať už jenom pro tento okamžik nebo na delší dobu). Cítíš se posvátně. Milování je transcendentální a prožitky v něm slovy zcela nepopsatelné.

Jak se naladit a otevřít srdce?

Někdy ti k takovému rychlejšímu naladění a otevření srdce pomůže sledování komedie a společný smích s ní, společný prožitek, hluboké jogínské dýchání (společně nebo každý zvlášť), společná meditace, meditace na srdce, upřímné sdílení nebo malý rituál k uctění toho druhého. V tantrické praxi (nebo chceš-li v rámci vědomé sexuality) se partneři sobě navzájem na začátku milostného setkání pokloní a uctívají tím božství nebo to krásné v tom druhém. Milenci se něžně a láskyplně dotknou, mohou si říci, co obdivují nebo za co jsou vděční u toho druhého, drží se chvíli za ruce a dívají se hluboce do očí. 

V takovém setkání se pak milují dvě celé bytosti, dva celé vesmíry, které se mohou propojit v jednu velkou explozi. V totálnosti. Celotělovém orgasmu. Ve splynutí s vesmírem. 

Zkus tedy zítra svůj den žít totálně a naplno. Bez bázně a hany. S upřímností k sobě i druhým. S otevřeným srdcem. A zkus takto předstoupit večer i před partnerku / milenku a otevřít se potěšení a lásce totálně. Otevřené srdce je totiž o úplnosti, intimitě, soucitu a odpuštění, dávání a přijímání, empatii a lásce k sobě a druhým. Zkus tak žít i ve svém sexuálním životě a budou se dít zajímavé věci. To ti slibuji.

Na tohle téma jsme s Jakubem udělali kurz. Bližší informace o něm najdeš zde>>.

Styděla jsem se, že miluji sex. U žen se to „údajně“ nenosí. Až po letech jsem si dokázala přiznat, že je to oblast, kde ráda sdílím a ráda otvírám lidem prostor pro nové poznání a zkoumání. Jsem normální žena. Když miluji, tak naplno. Tak jako Ty jsem zažila vrcholy i pády, a to jak sexuální, tak vztahové. Život je podle mne nutné žít a objevovat všechny jeho krásy. Zkoumání života, sexuality a vztahů se věnuji již více než 10 let.

Stáhni si zdarma praktického průvodce, který ti ukáže první kroky k tomu, jak se zlepšit jako milenec:

  • ANO, opravdu se to dá natrénovat!!!
  • ANO, opravdu se dobrým milencem může stát každý!!!
Stažením ebooku souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Vše o ochraně osobních údajů a jak s nimi nakládáme, najdeš zde>>.
Komentáře

Přidat komentář