Klíč k harmonickému vztahu – 8 tajných slov

Osta, Nesta, Seza, Uu.
Popo, Dupo, Vyce, Vypo.
Nějaká cizokrajná řeč? Výkřiky po úderu do hlavy tupým předmětem? Ale kdeže. Kamaráde, tyhle 2 formulky skrývají klíč k partnerskému štěstí a harmonii. Jak je rozklíčovat a jak použít? Není to ve skutečnosti nic složitého. Jedná se totiž o zkratky odlišných potřeb a očekávání mužů a žen od vztahu, které zformuloval pan profesor Stanislav Kratochvíl. Pan Kratochvíl je psychoterapeut s dlouhou, předlouhou praxí (cca 40 let). Poprvé jsem slyšel tuhle teorii vyprávět jako anekdotu, ale jak se říká, „na každém šprochu, pravdy trochu“… Přečtěte si je:

Podle této léty praxe ověřené teorie očekávají muži od žen Osta, Nesta, Seza a Uu.

Osta: znamená obdiv stále.

Nesta: nezatěžovat starostmi.

Seza: sex, kdy se mu zachce.

Uu: uvařeno, uklizeno.

A zaručený recept na štěstí dívek a žen? Přece: Popo, Dupo, Vyce a Vypo.

Popo: posedět a popovídat.

Dupo: duševní porozumění.

Vyce: vyjadřovat lásku celým životem.

Vypo: vycítit, co potřebujete.

Musím se přiznat, že s těmito poučkami hluboce souhlasím. Možná jsem primitiv, ale na mě to docela sedí. Ruku na srdce, chlapi, kdo z nás netouží být pro ženu tím nejlepším, co ji kdy v životě potkalo? Kdo z nás netouží přijít do krásně uklizeného domova, kde čeká roztoužená partnerka oblečená do *** (doplň svůj fantazijní sexy obleček) s tvým oblíbeným jídlem na stole, která střídaje mezi hraním si s rozpuštěnými kadeřemi / smyslným pojídáním bananu / masáží tvé šíje a hlavy, ševelí chválu na velikost tvého bicepsu / penisu / konta / intelektu / auta,  která potom, co ti dá chvíli času na trávení (zatímco sklidí nádobí ze stolu) tě odvede do ložnice / garáže / na gauč a cestou výská nad mužností / silou / chlupatostí tvého těla, postupně odhalovaného jejími hbitými, chtivými ručkami, případně zuby?

A ať nestřílím jen do vlastních řad, krásné milé ženy, která z vás neplesá nad představou muže, který na vás každý den čeká s květinou a bezkofeinovou kávou s oříškovým mlékem / zeleným smoothie s acai / neperlivou minerální vodou z ledovce s pár kapkami růžové esence, básní, ve které vyjádřil muka čekání těch nekonečných hodin od rána až do vašeho radostného znovu-shledání; muže, který je nyní připraven hodiny a hodiny poslouchat o všem a všech, co jste během dne potkala, co jste jim řekla a co oni řekli vám, přesně ve správnou chvíli projeví porozumnění a soucit, přesně ve správnou chvíli podporu? Který vás obejme a bude hladit a líbat nejenom, když se s vámi bude chtít vyspat, ale protože to je jeho největší potěšení na světě. V každém gestu se odráží jeho síla, neohroženost, ale zároveň citlivost, touha pomáhat slabším a starat se o vaše 3 rozkošné děti, schopnost vydělávat peníze, zahradničit, přivrtávat poličky a opravovat pračky? …

Takhle bychom mohli snít dále. Je to zábava. A také to ilustruje, že každé pohlaví má velmi rozdílné představy o tom, co je ideální den / týden / rok / život. Takže je dobré si tyhle věci co nejlépe říkat. Protože očekávání – realita = frustrace. A pokud si neříkáme o to, co chceme, skoro určitě to nedostaneme. Každý z nás má v sobě pana Úžasňáka a paní Úžasnou. Někdy potřebují trochu postrčit, někdy trochu inspirovat. A někdy je fajn vědět, že když se zrovna paní Úžasná nechová úplně úžasně, můžu si svoje potřeby naplnit sám a nemusím jejich splnění nutně chtít po ní.

Nová kniha pro každého muže

  • Zlepši svou sebekontrolu a výdrž
  • Posil svou sebedůvěru
  • Spoléhej se sám na sebe, ne na pilulky a mastičky
Komentáře

Přidat komentář